Wywiad z Kasią Ostafin, autorką bloga Baśniowy Dom

64.jpg

Wywiad z Kasią Ostafin, autorką bloga Baśniowy Dom

Styl eklektyczny to styl artystów i indywidualistów, którzy potrafią łączyć różne kolory, desenie, materiały, a nawet epoki w jedną, spójną całość. Osobą, która z pewnością wpisuje się w nieszablonowe myślenie o aranżacji wnętrz, jest Kasia Ostafin żona, mama dwójki dzieci i autorka bloga Baśniowy Dom. Szyje, przerabia stare meble i ciągle wprowadza nowe zmiany w domu, dzięki którym tworzy jeszcze ciekawszą przestrzeń dla swojej rodziny. Na jej profilu na Instagramie zobaczycie, w jak harmonijny sposób bawi się różnymi kompozycjami, zestawiając np. krzesła rattanowe o industrialnych nogach z dworskim stolikiem. Jeśli Wy także nie lubicie ograniczać się tylko do jednego stylu, Kasi blog będzie dla Was kopalnią inspiracji.

Krzesła K214 w aranżacji Kasi.

Skąd wziął się pomysł na stworzenie profilu wnętrzarskiego na Instagramie?

Wnętrza to moja pasja od kilkunastu lat, ale tak naprawdę rozwinęłam skrzydła w tej dziedzinie dopiero w momencie, kiedy mogłam sprawdzić się w praktyce. Pomysł na stworzenie profilu wnętrzarskiego wykiełkował wraz z rozpoczęciem budowy domu, na portalu o dekorowaniu wnętrz Deccoria. Z czasem powstał także blog i profil na Instagramie.

Skąd czerpiesz inspiracje wnętrzarskie?

Inspiracją dla mnie były zagraniczne blogi, czasopisma wnętrzarskie, a także kanały społecznościowe takie, jak Pinterest i Instagram. Czasami moją kreatywność pobudzi jakiś detal, kolor lub pełna aranżacja. Nie lubię jednak powielać gotowych rozwiązań. Zawsze staram się przełożyć dany pomysł na swój styl i dodać coś od siebie. Czuję się najbardziej spełniona, kiedy mogę tworzyć coś nowego, świeżego i przede wszystkim mojego.

Jakie style wnętrzarskie najbardziej lubisz i dlaczego?

Lubię wiele stylów wnętrzarskich, w każdym coś mi się podoba. Łączenie ich to prawdziwa sztuka, która wymaga kreatywności i estetycznego wyczucia. Mogę jedynie nadmienić, że styl minimalistyczny całkowicie nie jest w moim guście, ponieważ jestem fanką detali, ozdób, sztukaterii, gzymsów i kroksztynów. Te elementy pobudzają moją wyobraźnię i zachęcają do eksperymentów.

Jakie są Twoje ulubione połączenia kolorystyczne?

Bardzo lubię biel, podobają mi się monochromatyczne wnętrza. Jeśli wprowadzam kolor do domu, to jest to szarość, beż, zieleń, brąz. Żywsze barwy dodaję jedynie w formie sezonowych ozdób takich jak: kwiaty, poduchy, pościel, czy koce. Biel jest idealnym tłem do tego typu zabiegów stylizacyjnych :-)

Jakie praktyczne wskazówki dałabyś osobom, które rozpoczynają swoją przygodę z urządzaniem wnętrz?

Myślę, że przede wszystkim poradziłabym, aby wybrać jeden przewodni styl, który będzie spójnie przewijał się w całym domu czy mieszkaniu. W tym celu poleciłabym poszukać inspiracji, wybrać ulubione bazowe kolory do wnętrz, rozbudować je o dwa dodatkowe w elementach dekoracyjnych. Dodatkowo warto wybrać kilka źródeł światła, bo to ono właśnie buduje klimat we wnętrzu. Ważne jest również, aby postawić na solidne i trwałe meble oraz materiały wykończeniowe. Jakość widać gołym okiem, a poza tym przetrwa z nami próbę czasu.

Mebel, który nigdy nie wychodzi z mody to...

Jeśli miałabym wymienić mebel, który nigdy nie wychodzi z mody to, wybrałabym stół. No, ale że stół bez krzeseł nie funkcjonuje, więc wskazałabym na pełen komplet. Stół i krzesła to zestaw obowiązkowy w każdym domu.

Jakie cechy powinien mieć wymarzony fotel do salonu?

Wymarzony fotel do salonu powinien zapraszać do relaksu, czyli zapewniać komfort. Koniecznie musi mieć podłokietniki, dzięki którym można wygodnie usiąść i odpocząć. Wygląd także ma istotne znaczenie. Fotel jest meblem, który kupuje się na lata, dlatego piękny design upiększający nasz salon jest obowiązkowy.

Czym warto się kierować przy wyborze krzeseł do kuchni?

W przypadku krzeseł do kuchni uważam, że również kluczowa jest wygoda. Drugim aspektem, na który bym wskazała to łatwość w utrzymaniu czystości. Spożywanie posiłków wiążę się czasami z małymi kataklizmami, więc warto wybrać krzesła tapicerowane takimi tkaninami, z których szybko można pozbyć się plam.

Jak Twoim zdaniem będą wyglądały mieszkania w przyszłości? W jakim kierunku zmierzają trendy?

Mieszkania i domy w przyszłości będą bardziej przepełnione technologią, nowoczesnymi rozwiązaniami, będą mniejsze, ekologiczne, w sposób znaczący ułatwiające codzienne funkcjonowanie. Myślę, że będzie również królował trend mikromieszkań z makrofunkcjonalnością.


Dziękujemy Kasiu za rozmowę, a Was zapraszamy do śledzenia bloga Kasi i profilu na Instagramie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium