Zasady wygodnej pracy przy komputerze

Zasady wygodnej pracy przy komputerze

Zasady wygodnej pracy przy komputerze

Praca przy komputerze może być szczególnie obciążająca dla kręgosłupa. To dlatego, jeśli spędza się przy biurku cały dzień, warto wiedzieć, co zrobić, aby siedzieć przy nim zdrowo i poprawnie. To zdecydowanie wpłynie na postawę, eliminację dolegliwości bólowych, a także lepsze ogólne samopoczucie. Warto poznać nasze zasady wygodnej pracy i tego, jak zdrowo siedzieć przy komputerze dla własnego dobra i komfortu.

Spis treści:

  1. Dlaczego odpowiednia postawa przy komputerze jest aż tak ważna?
  2. Jakie są skutki nieprawidłowej postawy za biurkiem?
  3. Jak w takim razie siedzieć przy biurku?

Dlaczego odpowiednia postawa przy komputerze jest aż tak ważna?

Coraz więcej osób pracuje przy komputerze, spędzając tak bez ruchu nawet cały dzień. Chyba nie trzeba nawet mówić o tym, jak bardzo jest to szkodliwe dla mięśni i kręgosłupa. Siedząc zbyt długo w tej samej pozycji, naturalnie narażamy nasze mięśnie na przeciążenia, co skutkuje późniejszym bólem. W ten sposób obciąża się kark, ręce, bark i cały kręgosłup. Pojawiający się w tych miejscach ból, świadczyć może o tym, że nasza pozycja jest nieprawidłowa. To ostatni moment na to, aby interweniować.

Ergonomiczne krzesła do biurka. Musisz je mieć, jeśli dużo pracujesz przy komputerze!

Krzesło Norm

krzeslo-norm-entelo-room

Jakie są skutki nieprawidłowej postawy za biurkiem?

Czym skutkuje utrzymywanie nieprawidłowej postawy przez dłuższy czas? Przede wszystkim w pierwszej kolejności jest to wiotkość i osłabienie mięśni, sztywność karku, zgarbienie pleców, co prowadzi do powstania widocznego garbu, wysunięcie głowy lekko do przodu, co również zaburza całą sylwetkę. Są to jednak problemy nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim zdrowotne. Utrwalanie niedobrych nawyków będzie miało bardzo przykre konsekwencje w przyszłości. Im szybciej się je zmieni, tym lepiej dla całego organizmu. Nie warto już z tym zwlekać.

Jak w takim razie siedzieć przy biurku?

Warto więc nauczyć się utrzymywać zdrową postawę, za co na pewno podziękują zwłaszcza plecy. Najważniejsze jest ustawienie krzesła. Powinno zostać tak wyprofilowane, aby siedzieć prosto, lekko odchylonym do tyłu. Oprócz tego głowa powinna mieć zapewnioną swobodną ruchomość, a stopy powinny stać mocno oparte o podłogę. Dobrze jest trzymać na blacie także przedramiona. Dzięki temu pozycja jest prawidłowa i bezpieczna. Pośladki należy wsunąć do końca krzesła. Oczywiście dużą rolę odgrywa tutaj także samo krzesło. Warto wybierać te ergonomiczne, które na pewno wspomagać będą utrzymywanie prawidłowej postawy przez cały czas trwania pracy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium