Ustawienie stołu z krzesłami w salonie

Ustawienie stołu z krzesłami w salonie

Ustawienie stołu z krzesłami w salonie

Trudno jest wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie w przestrzeni domowej bez stołu. Tu cała rodzina spożywa wspólnie posiłki, a dzieci niejednokrotnie pod czujnym okiem rodzica odrabiają lekcje. Znalezienie dla niego miejsca w salonie bywa czasem problematyczne, zwłaszcza jeśli pomieszczenie nie jest zbyt duże. Przyjrzyj się naszej ofercie!

Spis treści:

Ile miejsca zajmuje stół z krzesłami?
Czy okrągły stół zajmuje mniej miejsca?
Jak ustawić krzesła przy stole?

Ile miejsca zajmuje stół z krzesłami?

Stół znajdujący się w domu powinien być dostosowany do potrzeb domowników. Jego rozmiar zależy przede wszystkim od tego, ile osób codziennie z niego korzysta oraz od tego, czy w domu przyjmowanych jest wielu gości. Warto zadbać, by każdy z nich miał odpowiednią ilość miejsca, by wygodnie zjeść posiłek i spędzić wspólnie czas. Poza wymiarem samego stołu koniecznie trzeba uwzględnić miejsce, które potrzebne jest na komfortowe na odsunięcie krzesła, jak i jego szerokość. Jeżeli na co dzień nie przyjmuje się wielu gości, praktycznym rozwiązaniem będzie rozkładany stół. Przed zakupem stołu najlepiej zmierzyć miejsce w salonie, w którym chce się umieścić stół wraz z krzesłami.

Stół rozkładany ODENSE biały

Czy okrągły stół zajmuje mniej miejsca?

Ustawienie stołu wraz z krzesłami niekiedy jest trudne. Problem ten dotyczy szczególnie małych salonów. Poza stołem z krzesłami musi się przecież tam również znaleźć wygodna kanapa, komoda, czy telewizor. Okrągłe stoły nadają lekkości całej aranżacji. Dobrze sprawdzają się w mało ustawnych salonach, które posiadają nieduży metraż. Nie powinien on, jednak znajdować się bezpośrednio przy ścianie. Wpłynie to negatywnie nie tylko na jego praktyczność, ale i wygląd. Przy okrągłym stole łatwiej jest również usadzić gości. Z łatwością również można wygospodarować przy nim miejsce, gdy przykładowo do czteroosobowej rodziny z niezapowiedzianą wizytą wpadną dziadkowie.

Stół Carmelo

Jak ustawić krzesła przy stole?

Kiedy już wiadomo, czy w salonie będzie znajdował się stół okrągły, prostokątny bądź kwadratowy pojawia się pytanie, ile miejsca na krzesła przy stole potrzeba? Aby dobrać stół z krzesłami do salonu, warto pamiętać, że jedna osoba siedząca przy stole potrzebuje około 60 cm, by czuć się przy nim komfortowo. Należy także pamiętać, aby zachować około 70 cm odległości między krzesłem a ścianą. Jest to niezbędne, aby wygodnie zająć miejsce przy stole czy wygodnie go obejść. Jeśli przy stole spędzasz wiele godzin z rodziną lub znajomymi wybierz wygodne fotele i krzesła do salonu. Dzięki nim salon będzie fantastycznie się prezentował.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium