Trendy wnętrzarskie w 2022 roku

Trendy wnętrzarskie w 2022 roku

Trendy wnętrzarskie w 2022 roku

W 2021 roku nasze domy odgrywały hybrydową rolę przestrzeni wypoczynkowej i pracowniczej. Stały się swojego rodzaju ostoją bezpieczeństwa, która chroniła nas przed pandemią. Co czeka nas w 2022 roku w zakresie urządzania wnętrz? Oto 6 nadchodzących trendów.

Moda na krągłości

Pandemia z pewnością uwrażliwiła nas i wyzwoliła w nas potrzebę czułości i bliskości. To może wyjaśniać szeroko odnotowywany trend projektowania wnętrz mebli o zaokrąglonych kształtach. Meble i dekoracje z delikatniejszymi krawędziami są kobiece, przytulne i budujące romantyczny nastrój. W najbliższych miesiącach to właśnie obłe kształty i miękkie linie zdominują okładki katalogów wnętrzarskich.

Fotel Ovalia

Osobowość i sentymentalizm, czyli wielki powrót retro

Konsumenci coraz chętniej stawiają na produkty wysokiej jakości, które dojrzewają i ewoluują razem nimi w ich domach, dlatego meble w stylu retro czy vintage wybierają już nie tylko osoby starsze. Młodsi klienci chcą alternatywy dla produktów masowych i szukają produktów, które odzwierciedlają ich charakter. Widzimy trendy, które skłaniają się ku ponadczasowości. Pojawi się potrzeba posiadania czegoś starego i nowego. Będziemy mieszać i dopasowywać nowoczesne meble z pamiątkami rodzinnymi i antykami. Zobaczymy coraz więcej osobowości we wnętrzach, które będą tworzyły przedmioty i meble o nostalgicznym i emocjonalnym znaczeniu.

Minęły czasy, kiedy dom wyglądał jak wyreżyserowana aranżacja z katalogu. Ter wnętrza mają być wyjątkowe i odzwierciedlać naszą autentyczność.

brown wooden chest box

black crt tv turned on on brown wooden table

Fotel Retro

Stołek Hemingway

Teksturowane tkaniny

Rok 2022 to rok teksturowanych tkanin, takie jak bouclé, tweedy i aksamity. Będzie liczyła się multisensoryczność, czyli doświadczanie naszych domów za pomocą różnych zmysłów. Na topie będzie wszystko to, co jest puszyste i przytulne. Komfort postawimy na pierwszym miejscu, nie rezygnując oczywiście ze stylu. Teraz gdy spędzamy więcej czasu w domu, meble muszą być wygodne.

white and brown floral bed linen

Matowe wykończenia

W temacie wyposażenia kuchni i łazienek, przewiduje się wzrost matowych wykończeń ze stali nierdzewnej, niklu i cyny”. W naszych domach będzie zdecydowanie mniej połysku.

black flat screen tv mounted on white wall

Zdrowie i resortowe klimaty

Zdrowie i wellness to silne trendy w roku 2022. Zobaczymy coraz więcej projektów mebli o właściwościach przeciwdrobnoustrojowych, w których wykorzystana jest np. brąz lub miedź. Będziemy chcieli poczuć się również w domu jak na wakacjach, dlatego w naszych wnętrzach pojawią się akcenty przypominające nam o miejscach, w których byliśmy lub za którymi tęsknimy.

white bathtub surrounded with flowers

Zrównoważony rozwój

Przyszły rok będzie koncentrował się przede wszystkim na zrównoważonym rozwoju zarówno pod względem materiałów, z jakich korzystamy, jak i marek, które wybieramy. Chcemy być lepsi w zakresie dbania o naszą planetę i jeszcze świadomiej dokonywać zakupów, co przekłada się na zwrot w kierunku mebli z drewna z odzysku czy akcesoriów ze szkła i metalu z recyklingu, a także wspieranie odpowiedzialnych firm, które koncentrują się na ręcznie robionych przedmiotach.

Stolik Jakarta

Piękny stolik kawowy wykonany w całości z drewna naturalnego pochodzącego z recyklingu.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium