Czym różni się toaletka od konsoli?

Czym różni się toaletka od konsoli?

Czym różni się toaletka od konsoli?

Meble, poza tym, że pełnią funkcję przechowywania, stanowią także element dekoracyjny. Zarówno konsola, jak i toaletka to meble, które obecnie wracają do łask i coraz częściej goszczą w naszych domach. Mimo że są do siebie podobne, to jednak warto wiedzieć, jaka jest pomiędzy nimi różnica. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

Spis treści:

  1. Czym jest toaletka?
  2. Czym jest konsola?
  3. Toaletka i konsola - efektowne meble do wnętrza w każdym stylu

Czym jest toaletka?

Toaletka to mebel przypominający biurko, jednak zdecydowanie węższy. Często wyposażona jest również w lustro oraz szuflady. Stanowi zazwyczaj gustowny element sypialni. Zazwyczaj dostawia się do niej również wygodne krzesło. Dawniej, korzystały z nich nasze babcie i prababcie, zasiadając przy nich i wykonując niezbędne czynności pielęgnacyjne oraz przechowując w nich biżuterię. To, do czego Ty dzisiaj wykorzystasz swoją toaletkę - zależy tylko od Ciebie. Z pewnością taki mebel doskonale wkomponuje się w wystrój Twojej sypialni i doda jej charakteru.

Czym jest konsola?

Konsola to nic innego jak wąski, ozdobny stolik. To dekoracyjny mebel, który często gościł we wnętrzach na przełomie XVII i XVIII w. Wiele się zmieniło od tamtego czasu. Obecnie coraz częściej stawia się na styl minimalistyczny, w którym nie ma zbyt wiele miejsce na dekoracje. Mimo to konsole świetnie odnalazły się w nowoczesnych wnętrzach.

Słowo "ozdobny" najlepiej określa funkcję tego mebla. Konsole zazwyczaj możemy spotkać na przedpokoju, pod lustrem czy obrazem. Stawia się na nich ozdobne wazony, donicę z kwiatami, świeczki lub inne dodatki. Całość ma tworzyć wyjątkową kompozycję i stanowić stylowy element dekoracyjny, doskonale wypełniając pustą ścianę.

Konsolka Inferno

Biurko Kn1

Toaletka i konsola - efektowne meble do wnętrza w każdym stylu

Zarówno toaletka, jak i konsola to meble znane od wielu lat. Można powiedzieć, że są wręcz legendarne. Niegdyś zdobiły wnętrza pałaców i wiejskich posiadłości, dzisiaj odnajdują się w nowoczesnych pomieszczeniach. Są bardzo różnorodne oraz możemy znaleźć je w naprawdę wielu rozmaitych odsłonach. Dzięki temu doskonale sprawdzają się we wnętrzach w stylu minimalistycznym, skandynawskim, ale także prowansalskim, klasycznym czy rustykalnym. Konsole i toaletki znajdziemy obecnie w wielu odsłonach - z finezyjnymi nogami, metalowymi elementami czy ze szklanym blatem. To meble, które doskonale uzupełnią każde wnętrze i sprawią, że będzie się ono prezentować jeszcze bardziej efektownie i stylowo.

Konsolka BOILIVAR

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium