Aranżacja małego biura - jak dobrać meble?

Aranżacja małego biura - jak dobrać meble?

Urządzenie niewielkiego biura może być sporym wyzwaniem, ale i temu z powodzeniem można sprostać. Warto poznać kilka prostych trików na to, jak optycznie powiększyć, oraz rozjaśnić całą przestrzeń, aby sprawiała wrażenie atrakcyjniejszej, a przy okazji spełniała wszelkie warunki i była w pełni komfortowa. Warto w tym celu kierować się naszymi poradami dotyczącymi wyboru mebli przeznaczonych właśnie do biura.

Spis treści:

  1. Jasne meble - rozjaśnienie biura
  2. Funkcjonalne meble
  3. Zaaranżowany kącik dla gości

Jasne meble - rozjaśnienie biura

Nie od dziś wiadomo, że jasne pomieszczenia sprawiają wrażenie większych i przytulniejszych. To dlatego, skoro ma się do zagospodarowania biuro niewielkich rozmiarów, z całą pewnością warto zdecydować się na meble w jasnych kolorach. Najlepszym wyborem będzie tutaj biel, choć oczywiście świetnie sprawdzą się także wszelkie odcienie szarości. Warto zadbać o to, aby było przytulnie i jasno. Błyszczące fronty szafek i biurka dodatkowo będą odbijać światło, co również optycznie powiększy całą przestrzeń.

Funkcjonalne meble

Niewielkie biuro musi być odpowiednio zagospodarowane. W ten sposób będzie można mieć pewność, że jego przestrzeń została wykorzystana do maksimum i nie znajdują się tam zbędne meble, które niestety w przypadku małego pomieszczenia, dodatkowo je zagracą. Odpowiednie ustawienie mebli będzie zależne również od funkcji, jaką pełni biuro. Jeśli biuro przeznaczone jest jedynie do pracy jednej osoby, wtedy warto zaaranżować przestrzeń w taki sposób, aby to ułatwiała. Jeśli natomiast w biurze przyjmuje się również interesantów, należy wydzielić do tego osobną przestrzeń, która będzie komfortowa również dla gości. Niemniej jednak, posiadając niewielką przestrzeń, należy zdecydować się na biurko, które posiada sporą ilość szuflad, w których pomieścić można wszystkie najważniejsze dokumenty i akcesoria, które służą do pracy. Pomyśleć też trzeba o ergonomicznym fotelu, który będzie wygodny nawet po wielu godzinach pracy.

Zaaranżowany kącik dla gości

Co do kącika dla gości, warto przemyśleć odpowiednie ustawienie mebli, aby nie było ciasno. Na pewno warto zdecydować się na mały stolik do kawy, albo do podpisywania dokumentów. Można wybrać składany model, który łatwo będzie można schować. Do tego dochodzą dwa wygodne krzesła, a w przypadku naprawdę ograniczonej powierzchni przynajmniej jedno. Za drugie posłużyć może również fotel przeznaczony do pracy przy biurku. Na pewno jednak należy wybierać trwałe i funkcjonalne meble.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium