Oparcie fotela - jak wybrać odpowiednie?

Oparcie fotela - jak wybrać odpowiednie?

Dobór odpowiedniego fotela jest bardzo ważny. Od tego zależny jest bowiem nie tylko sam komfort, ale i zdrowie, oraz dobre samopoczucie. Właśnie dlatego zdecydowanie warto wiedzieć, czym powinien wyróżniać się dobrej jakości fotel, a także, na co szczególnie zwrócić uwagę podczas wyboru rodzaju oparcia. To właśnie ono jest najważniejszą częścią fotela i pozwala stwierdzić, czy będzie on wygodny na dłuższą metę podczas jego użytkowania.

Spis treści:

  1. Dlaczego oparcie fotela jest aż tak ważne?
  2. Kontrola możliwości profilowania oparcia
  3. Możliwość odchylania fotela do tyłu

Dlaczego oparcie fotela jest aż tak ważne?

Niezależnie od tego, czy mowa o fotelu do salonu, czy też o fotelu przeznaczonym do pracy, jego wybór zawsze odgrywa bardzo ważną rolę i warto sprawdzić dokładnie każdy model brany pod uwagę. Dlaczego? Ponieważ to właśnie w fotelu spędza się sporą część dnia. Często pracując, czytając, czy odpoczywając. Właśnie z tego powodu należy decydować się tylko i wyłącznie na modele, które spełniają swoją podstawową rolę, czyli umożliwiają relaks, odpowiednie podparcie i poczucie komfortu. Niezależnie od tego, czy jest to fotel rekreacyjny, czy fotel do biurka. Oparcie pełni wiele znaczących funkcji. Przede wszystkim zapewnia odpowiednie wsparcie i zachowanie dobrej postawy ciała.

Poszukujesz dobrego fotela do pracy? Przyjrzyj się naszej ofercie!

Fotel biurowy Tokyo biały

grey desk lamp on top of office desk

Kontrola możliwości profilowania oparcia

Jedną z najważniejszych kwestii, jeśli chodzi właśnie o wybór odpowiedniego fotela, z całą pewnością jest kwestia profilowania. Wiele foteli, zwłaszcza tych, które przeznaczone są do pracy, posiadają oddzielne profilowanie, dzięki czemu takie oparcie można dopasować względem górnej części pleców, jak i części lędźwiowej. Jest to ważne zwłaszcza dla części lędźwiowej, która jest bardzo istotnym punktem wsparcia. Dobrym wyborem jest zdecydowanie się na fotele, które zapewniają doskonałą mobilność tej części mebla, tak aby każdy mógł dopasować go do swoich pleców.

white wooden table with chairs

Możliwość odchylania fotela do tyłu

Możliwość odchylenia fotela do tyłu to kolejna bardzo ważna funkcja, którą powinien posiadać każdy fotel dobrej jakości. Zarówno fotel do pracy, jak i fotel do relaksu. Takie odchylenie pozwala na poprawę pozycji ciała, zrelaksowanie się i oderwanie wzroku od komputera. Jest to także wygodne i sprawdzone rozwiązanie podczas długich rozmów telefonicznych. Zdecydowanie warto wziąć to pod uwagę, gdy zastanawia się nad zakupem dobrej jakości, wygodnego i wytrzymałego fotela, który spełni swoje funkcje.

man holding his head while sitting on chair near computer desk

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium