Fotel biurowy ze skóry - kiedy go wybrać?

Fotel biurowy ze skóry - kiedy go wybrać?

Fotel biurowy ze skóry - kiedy go wybrać?

Fotele biurowe przyjąć mogą naprawdę różne formy. Od tych ergonomicznych, kosztujących kilka tysięcy złotych, po najprostsze, które dostać można w każdym większym dyskoncie. Niezależnie od tego, w jaki pułap cenowy celujesz, ani czego dokładnie oczekujesz od nowego nabytku, musisz stanąć przed poważną decyzją. Jaką tapicerką ma być obity nowy fotel biurowy? Przyjrzyj się naszej ofercie!

Funkcja, jaką pełnią fotele biurowe skórzane

Fotele biurowe skórzane bardzo często stanowią po prostu element dekoracyjny przestrzeni biurowej. W pewnym sensie jest to wyznacznik pozycji, bowiem taka tapicerka kojarzona jest z drogim wyposażeniem wnętrza. Co ważne, jednorazowy, większy wydatek może odpłacić się wieloletnią prezencją na wysokim poziomie. Wystarczy bowiem kilka razy w roku zaimpregnować tapicerkę, by cieszyła się kondycją przez długi czas.

Warto mieć jednak na względzie, że wiele osób wykorzystuje fotel biurowy ze skóry do codziennej pracy, nie mając w ogóle na myśli aspektów, związanych z estetyką. Ten rodzaj tapicerki, choć posiada pewne wady, jest też naprawdę dobrym wyborem, mając w perspektywie kilkuletnią eksploatację.

Fotel Luxor

Fotel biurowy skórzany czy materiałowy?

Wyjaśnienie tej kwestii nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać! Jeden i drugi rodzaj tapicerki ma bowiem swoje wady i zalety, a także cechy charakterystyczne, mogące wpływać na ostateczną decyzję konsumenta. Zadając sobie pytanie „fotel biurowy skórzany czy materiałowy?” trzeba przede wszystkim pochylić się nad tym, przez kogo oraz w jakich warunkach będzie on wykorzystywany.

Fotele z tapicerką materiałową to świetny wybór dla dzieci i nastolatków, którzy nieszczególnie przejmują się odpowiednim dbaniem o powierzone przedmioty. Taki rodzaj obicia zniesie naprawdę wiele, pozostając we względnie dobrej kondycji. Wrogiem takiego rozwiązania są jednak różnego rodzaju zabrudzenia, które czasem ciężko jest wyczyścić.

Fotel biurowy ze skóry też nie jest pozbawiony wad. Warto zaznaczyć tutaj chociażby mocne przewodzenie cieplne. W skrócie oznacza to, że pozostawiony w nasłonecznieniu – może parzyć, natomiast w chłodnym pomieszczeniu – odrzucać od siebie niską temperaturą. Tapicerka skórzana będzie jednak całkiem odporna na różnego rodzaju plamy, które nie powinny tak łatwo wchodzić w jej strukturę.

Fotel z podnóżkiem Sydney 

Fotel biurowy skóra ekologiczna – cechy charakterystyczne

Nieco tańszą odpowiedzią na fotel biurowy ze skóry są różnego rodzaju rozwiązania o nazwie „skóra ekologiczna”.  Wybór takiego obicia krzesła jest szczególnie często wybierany przez osoby, którym nie jest obojętny los zwierząt. Trzeba jednak zaznaczyć, że poza atrakcyjną ceną oraz wymiarem moralnym, fotel biurowy skóra ekologiczna ma też kilka innych zalet!

Przede wszystkim, trzeba zwrócić uwagę na to, że odpowiednik skóry naturalnej występuje w setkach kolorów. Zabarwienie ekoskóry jest proste i stosunkowo tanie, dlatego nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem odpowiedniego dla siebie wzoru.

Skóra ekologiczna charakteryzuje się też nieco większą wytrzymałością na warunki atmosferyczne czy różnego rodzaju odkształcenia i uszkodzenia mechaniczne, niż niektóre rodzaje tapicerek materiałowych. W porównaniu do prawdziwej skóry – jej sztuczny odpowiednik o wiele łatwiej jest wyczyścić.

Fotel Celio

Ile trzeba zapłacić za dobry fotel biurowy ze skóry?

Fotele biurowe skórzane, szczególnie te markowe, wysokiej jakości, nie są małym wydatkiem. Za podstawowe modele, oferujące jedynie prostą regulację, zapłacić trzeba około tysiąca złotych. Wraz z dodatkiem kolejnych funkcji cena rośnie, dobijając nawet do kilku tysięcy złotych.

Wybierając propozycję o najlepszym stosunku ceny do oferowanych możliwości, trzeba przygotować się na wydatek około dwóch tysięcy złotych. Otrzymasz wtedy dobry fotel biurowy ze skóry z najpotrzebniejszymi funkcjami, które pozwolą Ci na wygodną i ergonomiczną pracę przez długie godziny bez odczucia zmęczenia czy bólu.

Fotel Foster skóra

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium