Fotel do pokoju dziecka

Fotel do pokoju dziecka

Fotel do pokoju dziecka

Wyrabianie pewnych nawyków u dzieci jest niezwykle ważne dla ich dalszego życia. Odpowiednio wychowując oraz dając wartościowe rady, rodzice mogą czuć się spełnieni, a ich pociechy – dobrze wprowadzone w trudy życia. Choć krzesło obrotowe wydaje się sprawą trywialną, również i jemu warto poświęcić nieco czasu. Odpowiedni model pozwoli dziecku na zajęcie ergonomicznej pozycji, co ma dla niego kolosalne znaczenie w fazie rozwoju. Takie prewencyjne działania mogą znacząco wpłynąć na późniejszy brak wad postawy czy bólów pleców i stawów.

Krzesło obrotowe poza zapewnieniem odpowiedniego ułożenia ciała, daje też poczucie posiadania własnego kąta, w którym pociecha może zająć się swoimi sprawami. Życie to przecież nie tylko nauka, ale też relaks i zabawa! Przyjrzyj się naszej ofercie!

woman in gray sweater lying on brown wooden table

Dobre krzesło obrotowe wcale nie musi kosztować majątku!

Choć wydawać się może, że zakup fotela to duży wydatek, wcale tak nie jest! W naszym sklepie znaleźć można propozycje na każdą kieszeń. Zarówno te tańsze, jak i nieco droższe, oferują różnego rodzaju udogodnienia, a konkretna funkcjonalność zależy już od wybranego modelu. Co więcej, dziecko wraz z rodzicami może przebierać spośród szerokiej gamy kolorów. To wszystko po to, by jak najlepiej dopasować się w gusta młodych użytkowników!

Warto zwrócić też uwagę na to, że pozornie droższe modele mogą przynieść spore oszczędności. Krzesło obrotowe dla dziecka, które posiada szeroki zakres regulacji, może mu służyć przez lata. Warto zatem zastanowić się, czy tańszy produkt używany krócej będzie lepszy niż ten nieco droższy, ale przydatny przez dłuższy okres? Te oraz inne zagadnienia obowiązkowo trzeba rozważyć przed zakupem!

Pokaż, że znasz zainteresowania dziecka

Odpowiednio okazywane zainteresowanie sprawami dzieci z pewnością odbije się w przyszłości. Można je okazywać na wiele sposobów, a jednym z nich jest zakup różnego rodzaju rzeczy z postaciami, które aktualnie uwielbia potomek. Wybierając fotel, można rozejrzeć się za takimi modelami, które oferują graficzne ubogacenie tapicerki. Ulubiona postać dziecka sprawi, że chętnie będzie ono wykorzystywać krzesło obrotowe, nie tylko pod przymusem rodziców. To z kolei zaowocuje późniejszym, dobrym zdrowiem i kondycją stawów.

Dzieci mocno zwracają uwagę na wygląd otaczających ich przedmiotów. Dobre krzesło obrotowe powinno zatem pogodzić atrakcyjny dla młodego użytkownika wygląd z właściwościami praktycznymi. To niezwykle istotne, bowiem jeśli dziecku nie spodoba się nowy element wyposażenia pokoju, bardzo niechętnie będzie z niego korzystać, a to sprawi, że nawet najbardziej ergonomiczny model nie będzie spełniał swojego zadania. Z drugiej strony trzeba mieć na względzie, że najbardziej designerskie i podobające się dzieciom rozwiązania nie zawsze są odpowiednie dla ich kręgosłupów czy stawów. Trzeba znaleźć złoty środek, który jednocześnie będzie odpowiedni pod względem kosztu zakupu.

Fotel Kitty

fotel_kitty_front_stokrzesel_pl

Fotel Gol

fotel-gol-stokrzesel-pl

Fotel Kubuś

fotel_kubus_front_stokrzesel_pl

Czy rosnące wraz z dzieckiem krzesło obrotowe to dobry wybór?

Jednym z najpopularniejszych modeli krzeseł dla młodszych użytkowników są takie z szerokim zakresem regulacji niemal każdego elementu. Potocznie nazywa się je rosnącymi razem z dzieckiem, bowiem mogą być przez nie wykorzystywane znacznie dłużej niż standardowe modele. Takie rozwiązanie ma całkiem sporo plusów, ale znajdą się też małe niedogodności.

Przede wszystkim rozważając krzesło obrotowe z dużym polem regulacji, warto mieć na względzie zmieniające się gusta dziecka. Jeśli w danym momencie coś mu się podoba, nie znaczy to, że będzie tak i za kolejnych kilkanaście miesięcy. Warto zatem dobrać odpowiednio neutralny design. Myślenie przyszłościowe trzeba też uruchomić w kwestii typu obicia krzesła. Materiał musi być na tyle wytrzymały, by znieść próbę czasu oraz korzystanie przez dziecko.

boy in black long sleeve shirt sitting on blue chair

Te kryteria powinny definiować odpowiedni fotel dla dziecka

Wybierając krzesło obrotowe, niezależnie od wieku użytkownika, warto pochylić się nad kilkoma aspektami. Przede wszystkim, krzesło powinno mieć odpowiednią długość oparcia i siedziska. Dobrze dobrane pozwolą na pełne podparcie ciała. Gdy powierzchnia będzie zbyt mała lub zbyt duża, może powodować to dyskomfort oraz wymuszać nienaturalną postawę.

Dodatkowe gadżety, które mogą ubogacić fotel to podłokietniki i podstawa jezdna. Te dwa elementy przydadzą się w chwilach relaksu, a także, gdy trzeba szybko zmienić miejsce pracy. Niekiedy zdarza się bowiem, że potrzebne do jej wykonania elementy rozsiane są po całym pokoju.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium