Zdrowe miejsce pracy - fotele ergonomiczne

80.jpg

Zdrowe miejsce pracy - fotele ergonomiczne

Budowa ludzkiego ciała nie jest jednorodna. Nasza anatomia jest zróżnicowana i posiada wiele punktów, które dzięki odpowiedniemu wsparciu poprawią komfort naszej pracy.

Fotele ergonomiczne powstały dzięki zapotrzebowaniu użytkowników na odpowiednią prozdrowotną postawę w czasie codziennej pracy. Projektanci foteli we współpracy z fizjoterapeutami stworzyli konstrukcje dopasowujące się do kształtu naszego ciała.

Nie od dziś wiadomo, że prawidłowa postawa ciała w czasie wykonywania codziennych obowiązków może uchronić nas przed dolegliwościami bólowymi czy zmianami zwyrodnieniowymi, dlatego jest tak ważne, aby przygotować odpowiednio stanowisko pracy.

Siedzisko w fotelu ergonomicznym

Aby fotel biurowy mógł być uznany za ergonomiczny, musi spełnić kilka warunków. Powinien mieć regulowaną wysokość siedziska, to samo tyczy się oparcia. Samo siedzisko powinno być dobrze dopasowane - część z foteli posiada specjalne profilowanie dopasowane do kształtu użytkownika. Przykładem może być fotel WAU / WAU 2 w wersji tapicerowanej materiałem. 

Podłokietniki w fotelu ergonomicznym

Podłokietniki fotela ergonomicznego powinny posiadać regulację wysokości, aby odpowiednio dopasować wysokość do biurka. Zalecany kąt przedramienia względem tułowia użytkownika, przy dobrym ustawieniu podłokietników powinien wynosić 90 stopni.

Kolekcja foteli WAU 2

Fotel Esta oraz Explore posiadają podłokietniki z możliwością regulacji w zakresie góra - dół, dodatkowo wyposażone są w miękką nakładkę PU poprawiającą komfort podczas pracy.

Fotel Explore 

Fotel Esta


Oparcie w fotelu ergonomicznym

Ważnym elementem fotela ergonomicznego jest jego oparcie. Plecy są najbardziej obciążonym elementem ludzkiego ciała i najbardziej podatnym na nieprawidłową oraz niezdrową postawę. Dzięki specjalnemu profilowi oparć foteli ergonomicznych plecy użytkownika zachowują odpowiednią postawę i nawet kilkugodzinna praca będzie komfortowa. Wskazanym, aczkolwiek niekoniecznym elementem jest tak zwana podpora lędźwiowa. Jest to specjalna konstrukcja zazwyczaj regulowana dodatkowo wspierająca najbardziej obciążoną część pleców - odcinek lędźwiowy. W fotelu Ergotech zastosowana została wyraźna podpora lędźwiowa w postaci oddzielnego panelu oparcia - z kolei w naszym flagowym modelu WAU / WAU 2 ma ona postać panelu z możliwością regulacji wypchnięcia w poziomie, a dodatkowa regulacja wysokości oparcia pozwala dobrze dopasować podporę, aby znalazła się na odpowiedniej wysokości.

Zagłówek w fotelu ergonomicznym

Ważnym elementem fotela jest zagłówek - posiadają go wszystkie opisane powyżej modele, a więc Esta, Explore, Ergotech oraz model WAU / WAU 2. Rolą zagłówka jest wpieranie karku oraz odcinka szyjnego użytkownika - regulacja wysokości zagłówka także jest pomocna i pozwala na odpowiednie dobranie jego pozycji względem górnej części kręgosłupa.

Mechanizmy zastosowane w fotelach ergonomicznych są zazwyczaj zaawansowane i pozwalają na wiele nastaw - dzięki temu użytkownik może spersonalizować pozycję fotela i dobrać ją jak najbliżej swoim preferencjom - dla przykładu model Ergotech posiada zaawansowany mechanizm synchroniczny z możliwszą blokady - ruch siedziska oraz oparcia jest jednoczesny - oparcie wychyla się i powraca synchronicznie względem siedziska fotela.

Ergonomia w miejscu pracy jest bardzo ważna - pamiętajmy, że prawidłowa postawa ciała wspierana, przez odpowiednio dobrany model fotela ergonomicznego pozwoli nam na zdrowe i przyjemne zarazem spędzenie czasu w miejscu pracy - udowodniono, że używając wygodnych oraz dobrze dopasowanych foteli ergonomicznych wzrasta wydajność i jakość naszej pracy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium