Rodzaje krzeseł i foteli do biura - mini przewodnik

84.jpg

Dobrze dobrane krzesło do biura to podstawa. Dlaczego? Ponieważ w ten sposób można zapewnić sobie niezbędną wygodę. W końcu to właśnie na pracy spędza się znaczną część dnia. W związku z tym warto wybierać wygodne krzesła i fotele, które zapewnią maksimum komfortu i zapobiegać będą dolegliwością bólowym, chociażby ze strony kręgosłupa.

Spis treści:

  1. Czym kierować się, wybierając krzesło lub fotel do biura?
  2. Fotele biurowe ze skóry PU i oddychającej siatki
  3. Nowoczesny fotel obrotowy
  4. Uniwersalne krzesło z obiciem

Czym kierować się, wybierając krzesło lub fotel do biura?

Pracownik spędza w biurze znaczną część dnia. To dlatego musi mieć zapewniony pełen komfort. Wbrew pozorom są to również kwestie, które wpływają na jego efektywność w pracy. Jeśli będzie miał zapewnioną wygodę, nie będzie uskarżał się na dolegliwości bólowe, chociażby ze strony kręgosłupa. Zarówno krzesła, jak i fotele powinny być wykonane z materiałów wysokiej jakości, a przede wszystkim muszą być odpowiednio wyprofilowane. Tyczy się to, zarówno krzesła i fotela do biura, jak i do domowego miejsca pracy.

black flat screen computer monitor on brown wooden desk

Fotele biurowe ze skóry PU i oddychającej siatki

Takie połączenie sprawdzi się zawsze! Skóra PU i oddychająca siatka zapewniają wysoki komfort i przede wszystkim są praktyczne nawet latem. Największym atutem jest jednak to, że tego typu fotel jest doskonale wyprofilowany, co sprawia, że zapewnia kręgosłupowi odpowiednie oparcie, a co za tym idzie, odciąża go i pozwala zachować prawidłową postawę nawet podczas długiej pracy. W ten sposób można skutecznie uniknąć ewentualnych dolegliwości bólowych, co jest niezwykle ważne zwłaszcza, wtedy gdy dzień pracy jest długi.

Najlepsze krzesło lub fotel do biura? Sprawdź polecane propozycje!

black office rolling chair beside brown wooden desk

Nowoczesny fotel obrotowy

Ciekawym wyborem będzie też nowoczesny, stosunkowo minimalistyczny fotel obrotowy, który na pewno przypadnie do gustu osobom, które cenią sobie nowoczesne rozwiązania. Dodatkowo taki fotel zajmuje niewiele miejsca, co na pewno będzie przemyślanym pomysłem w przypadku niewielkich wnętrz, chociażby wtedy gdy urządza się biuro we własnym mieszkaniu. Warto zdecydować się na ponadczasową kolorystykę. Czerń, albo szarość.

black and white office rolling chair beside white wooden desk

Uniwersalne krzesło z obiciem

Osoby preferujące minimalizm, z całą pewnością mogą zdecydować się także na klasyczne krzesło z obiciem. Jego plusem będzie to, że znajdzie zastosowanie w każdej sytuacji, ponieważ nie musi być użytkowany jedynie do pracy przy komputerze. Dodatkowo obicie wygląda elegancko i można dobrać je kolorystycznie do całego swojego wnętrza.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium