Krzesło obrotowe do biura - kiedy się przydaje?

66.jpg

Globalizacja oraz coraz więcej obowiązków zawodowych wykonywanych przez internet sprawia, że spędzamy przed biurkiem jeszcze więcej czasu, niż wcześniej. Z tego powodu powinniśmy zdecydować się na inwestycję w zdrowie pracowników biurowych i zakupić krzesła, które zapewnią komfort oraz bezpieczeństwo osób pracujących przed komputerem.

Spis treści:

  1. Dopasowanie pod własne potrzeby
  2. W których branżach niezbędne jest krzesło obrotowe?
  3. Nie tylko funkcjonalność

Dopasowanie pod własne potrzeby

Każde otoczenie biurowe jest inne. Mowa tutaj zarówno o wielkości przeznaczonej dla nas przestrzeni, jak również takich warunkach jak wysokość biurka oraz jego długość. Powinniśmy o tym pamiętać w momencie, w którym wybieramy krzesło obrotowe do biura. Niektóre z modeli posiadają mocno profilowe oparcie oraz regulowane zagłówki, podłokietniki i samą wysokość. Po pierwsze zapewnia to wsparcie wielu mięśni, na przykład w odcinku lędźwiowym i krzyżowym pleców, podczas kilkudziesięciu godzin spędzonych przed biurkiem w tygodniu. Regulacja wysokości różnych elementów daje nam natomiast maksymalny komfort podczas pracy.

white and gray office rolling chairs

W których branżach niezbędne jest krzesło obrotowe?

Niektóre obowiązki zawodowe można wykonywać z nie tylko z perspektywy biurka, ale również siedząc na kanapie lub nawet leżąc w łóżku przy okazji pracy zdalnej. W niektórych przypadkach jeden monitor nie wystarczy, przez co bardzo często musimy lawirować pomiędzy kilkoma ekranami usytuowanymi na biurku. W takim przypadku krzesło obrotowe do biura pozwala nam na swobodne przemieszczanie się po całej powierzchni biurka bez konieczności sięgania do skrajnych klawiatur w nienaturalnych pozycjach. Z całą pewnością wszyscy programiści, graficy oraz analitycy danych powinni zastanowić się nad zakupem krzesła obrotowego, które nie tylko ułatwiłoby im wykonywanie codziennych obowiązków, ale również miałoby zbawienny wpływ na ich zdrowie.

Nie wiesz jakie krzesło obrotowe wybrać? Sprawdź naszą ofertę!

white corner desk

Nie tylko funkcjonalność

Jeszcze kilka lat temu można było skupić się przede wszystkich na aspektach użytkowych, jednak obecnie krzesło obrotowe do biura musi spełniać funkcję reprezentatywną. Wynika to przede wszystkim z ograniczeń w podróżowaniu, które wpłynęły na niebagatelny wzrost liczby wszelkiego rodzaju wideokonferencji. Właśnie z tego względu warto skupić się również na wyglądzie krzesła obrotowego. Możemy przebierać w różnych rodzajach zarówno pod kątem kolorystycznym, jak również w zastosowanych do ich produkcji materiałach. Najczęściej wykorzystuje się skórę oraz materiały syntetyczne.

man in blue dress shirt sitting on rolling chair inside room with monitors

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium