Kolory roku 2021

34.jpg

Kolory roku 2021

Jak co roku Instytut Pantone zapowiada kolor, który będzie dominował zarówno w naszych szafach, jak i aranżacjach wnętrz. Tym razem jest to zestawienie dwóch barw - 17-5104 Ultimate Gray i 13-0647 Illuminating.

Firma Pantone od 20 lat prognozuje światowe trendy kolorystyczne, doradza markom w zakresie ich identyfikacji wizualnej oraz wpływa na rozwój produktów w wielu branżach takich, jak moda, urządzanie wnętrz czy wzornictwo przemysłowe. Proces wyboru kolorów opiera się o szczegółowe analizy różnych obszarów – od przemysłu rozrywkowego, filmów, sztuki, grach, warunkach społeczno-ekonomicznych, aż po technologię czy wydarzenia sportowe, które przyciągają uwagę całego świata.

Źródło: Pantone 

Ultimate Grey i Illuminating to kolory siły i nadziei

Praktyczna i solidna szarość połączona z ciepłą i optymistyczną żółcią. Mariaż tych dwóch kolorów ma przekazywać siłę i nadzieję w sposób trwały i uskrzydlający. To szczęście poparte hartem ducha, dlatego współpraca między nimi jest taka ważna.

PANTONE 13-0647 Illuminating to jasny i wesoły odcień, który jest jak żywioł - rozgrzewający, witalny i nasycony promieniami słonecznymi. Przyjdzie z pomocą tym, którzy szukają sposobów, aby wzmocnić się energią, która tchnie w nich nową jakość pozwalającą na przezwyciężenie ciągłych niepewności.

PANTONE 17-5104 Ultimate Grey jest symbolem wieczności i solidności. Jak kamień ma zdolność przetrwania próby czasu. Opanowanie, stabilność, odporność. Taką jakością emanuje ten odcień.

Filozofia, która stoi za wskazanymi przez Pantone kolorami, bardzo mocno odzwierciedla nasze potrzeby, które powstały w związku z nową rzeczywistością po pandemii COVID-19. Aby znowu pojawiło się światło, potrzebujemy wypracować solidne fundamenty wykazując się wytrwałością i otwartością na zmiany. Ośmielające ducha połączenie Ultimate Grey i Illuminating podkreśla naszą wrodzoną potrzebę bycia widzianym i słyszalnym. Ta nietuzinkowa kombinacja zachęca do wewnętrznego wglądu, podążania za intuicją, szacunku do mądrości, doświadczenia i czerpania inspiracji z innowacji. Energia, która z niej bije, ma popychać nas do wypracowania nowego toku myślenia.

Kolor szary i żółty we wnętrzach


Firma Pantone podkreśla jak ważne, by te kolory szły ze sobą w parze. Nic prostszego jeśli myślimy o urządzaniu wnętrza! Ta kombinacja tworzy zdrowy i szczęśliwy związek, dlatego zachęcamy Was do eksperymentów. A oto kilka ciekawostek od nas o tym zgranym duecie:

1. W przypadku tej gamy kolorystycznej częstym rozwiązaniem jest użycie szarości jako tła i wprowadzenie żółtych akcentów w postaci wazonów, krzeseł, poduszek, a nawet świeżych kwiatów, które ożywiają przestrzeń.

2. Kolor szary i żółty połączony z elementami drewna sprawia, że wnętrze zyskuje więcej oddechu. Jest świeże, naturalne i optycznie lekkie.

3. Chociaż to jaśniejsze odcienie szarości stanowią najlepsze tło dla jasnożółtych akcentów, jeśli zależy Wam na ciepłej i przytulnej przestrzeni, warto zastosować głębszy odcień.

4. Dekorowanie szarością i żółcią nie oznacza, że ​​trzeba trzymać się tylko tych dwóch kolorów. Biel jest naturalną częścią wnętrza i dobrze komponuje się z tym duetem, ale wspaniale również współgra z czernią. Upewnijcie się tylko, że zastosowany odcień szarości jest lekki i przyjemny, gdy przy tym trio ważne jest zachowanie równowagi.

5. Piękne, jedwabiste żółte zasłony wyglądają niesamowicie w połączeniu z szarymi ścianami. Trudno wyobrazić sobie ciekawsze połączenie, zwłaszcza w letni dzień, kiedy promienie słońca dodatkowo dodają blasku.

6. Połączenie koloru szarego i żółtego często utożsamiane jest tylko z nowoczesnym designem. W rzeczywistości to zestawienie pasuje do niemal każdego wnętrza.

W naszej ofercie nie mogło zabraknąć mebli w tej gamie kolorystycznej. A oto przykładowe produkty:

Fotel Agustin 2 Rozkładany Musztardowy

Fotel Camaro Żółty


Fotel Dakota żółty

Fotel Major Żółty

Fotel Marvel Żółty


Hoker Astana żółty


Krzesło K201 Żółte

Fotel Felipe szary rozkładany


Fotel Agustin Rozkładany Szary

Fotel Andora Chrom jasno-szary

Fotel Andora szary


Fotel Cuper


Fotel Castel Szary


Fotel Fotel TM-1 Tkanina Jasny Szary

Fotel Kavos szary

Fotel Major Velvet Chrome Szary

Fotel Malta szary


Krzesło Chic

Pufa Dora popielata

Sofa Kavos szary

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium