Jak wybrać krzesła do biura - na co zwrócić uwagę? Sprawdź!

72.jpg

Najważniejszym elementem stanowiska pracy jest zaraz obok wygodnego biurka - odpowiednie krzesło biurowe. To właśnie na nim spędzimy większość dnia pracy, dlatego tak ważne jest, aby był wygodny, odpowiednio wyprofilowany i maksymalnie dostosowany do naszych potrzeb. Na rynku znajdziemy wiele modeli, ale na co zwrócić szczególną uwagę?

Spis treści:

  1. Rodzaje krzeseł do biura
  2. Czym kierować się przy wyborze krzesła do biura?
  3. Zalety krzeseł ergonomicznych

Rodzaje krzeseł do biura

Praca w biurze to wielogodzinne zajęcie w pozycji siedzącej, dlatego rodzaj krzesła biurowego jest tak ważny przy wyborze. Najpopularniejsze krzesła biurowe to te z oparciem i podłokietnikami bez kółek, z kółkami, w formie stołka balansującego oraz foteli ergonomicznych. Krzesła biurowe bez kółek często wstawia się np. do sal konferencyjnych lub tam, gdzie odbywają się narady pracownicze i spotkania. Do biurka najlepiej sprawdzają się natomiast jeżdżące modele wyposażone w kółka, które dodatkowo łatwo się obracają. Stołki balansujące przydadzą się do biurowej jadalni lub wyższych lad oraz dla tych, którzy chcą pracować nad poprawną postawą ciała.

rectangular brown wooden table with chairs

Czym kierować się przy wyborze krzesła do biura?

Przy wyborze krzesła do biura ważna jest m.in. wysokość fotela. Jeśli nie ma on możliwości regulacji, warto dopasować go idealnie względem wysokości biurka i osoby siedzące. Przy krzesłach z regulacją nie ma to już większego znaczenia, ponieważ dopasujemy go do każdej wysokości. Dodatkowo należy zwrócić uwagę, czy krzesło jest dobrze wyprofilowane. Układ odcinka lędźwiowego powinien być na tyle naturalny, aby podczas siedzenia nie bolały nas plecy. Kolejną sprawą jest twardość i sprężystość tapicerki. Nie każdy lubi miękkie siedzenia, a niektórzy wolą całkowicie rezygnować z typowych materiałów i wybierają specjalne oddychające siatki, które są przy tym bardzo elastyczne. Kółka przy fotelach jeżdżących muszą być stabilne i nie jeździć swobodnie podczas stania w jednej pozycji.

Potrzebujesz krzesła biurowego? Mamy wiele ciekawych propozycji - sprawdź!

brown wooden 9-piece office table and chairs

Zalety krzeseł ergonomicznych

Krzesła ergonomiczne projektowane są tak, aby zapewniały użytkownikowi, jak największy komfort. Właśnie dlatego wiele osób wybiera je do pracy przy biurku. Dobrze wyprofilowane krzesło zmniejsza uczucie dyskomfortu powodowanego przez wielogodzinne siedzenie oraz odciąża plecy. Dodatkowo dba o odpowiednią pozycję ciała przy pracy i zwiększa estetykę pomieszczeń. Krzesła ergonomiczne to fotele szyte na miarę każdego profesjonalnego biura.

Zapoznaj się z naszą ofertą foteli ergonomicznych.

Crew letters near window

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium