Biurka do pracy - jak wybrać odpowiednie?

Biurka do pracy - jak wybrać odpowiednie?

Biurka do pracy - jak wybrać odpowiednie?

Coraz większa liczba zawodów w XXI. sprowadza się do siedzenia za biurkiem i korzystania z różnego rodzaju sprzętów. Jest to oczywiście wygodne i nowoczesne rozwiązanie, jednak za szansami idą też różnego rodzaju zagrożenia. By nie odnieść poważnych kontuzji czy schorzeń, które mogą objawiać się wieloletnim bólem, warto zainwestować w ergonomiczne miejsce wykonywania obowiązków zawodowych, w którego centrum jest oczywiście odpowiednie biurko. Przyjrzyj się naszej ofercie!

Jakie biurko do pracy na stojąco wybrać?

Podstawą biurka do pracy na stojąco jest regulowany stelaż. Co ciekawe, tak prosta rzecz może stworzyć naprawdę sporo dylematów, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego modelu. Znajdziesz bowiem takie regulowane elektrycznie, jak i manualnie, z różną kompatybilnością rozmiarów blatów czy o różnej wysokości minimalnej i maksymalnej.

Na samym starcie musisz zatem odpowiedzieć sobie na kilka pytań, dzięki którym zdecydowanie łatwiej będzie Ci podjąć decyzję. Dostosuj podstawę biurka do pracy według swojego wzrostu, co pozwoli na zachowanie ergonomicznej postawy. Nie bez znaczenia jest również rodzaj fotela, na którym siedzisz, a przede wszystkim wysokość siedziska.

Jeśli poszukujesz biurka do firmy, gdzie zaopatrzyć musisz kilka stanowisk, spore oszczędności z pewnością przyniesie Ci wybór podstaw z manualną regulacją wysokości. Te mogą być od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu procent tańsze od swoich elektrycznych odpowiedników! Oczywiście nie jest to tak wygodne dla użytkownika rozwiązanie, szczególnie jeśli często zmienia pozycję.

black laptop computer on white wooden book shelf

Biurko do pracy w domu - bez tego ani rusz!

Wybierając biurko do pracy w domowym zaciszu, trzeba kierować się podobnymi kryteriami, co w przypadku biurka do firmy. Podstawą jest oczywiście odpowiedni rozmiar blatu. Pamiętaj, że pracując w domu prawdopodobnie, będziesz miał pod ręką większą ilość przedmiotów, niż miałoby to miejsce w biurze. Jeśli dysponujesz odpowiednio dużą ilością miejsca, wybierz raczej model większy, niż mniejszy. Powierzchni roboczej nigdy dość!

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz biurka do pracy na stojąco, czy raczej tradycyjnego modelu, pamiętaj o wyborze solidnej podstawy. To ona w dużej mierze determinuje wygodę korzystania z powierzchni roboczej. Skrzypiące czy bujające się biurko prędzej, czy później doprowadzi Cię do białej gorączki, zatem już na starcie warto ograniczyć ryzyko i postawić na solidne, choć czasem droższe, rozwiązania.

Biurko ElmoPamiętaj też o tym, by odpowiednio dopasować swoje nowe biurko do otaczającej go przestrzeni. Domowe zacisze musi dobrze współgrać ze sobą pod względem designu, nawet jeśli będzie to tylko pomieszczenie do wykonywania obowiązków zawodowych. Postaw na miłe dla oka kolory, a nawet naturalne drewno. Jego ciepłe barwy z pewnością umilą pracę, a czasem nawet aż nie będzie Ci się chciało wstać od swojego nowego biurka do pracy!

silver iMac on brown wooden desk

Biurko do pracy przy komputerze - jak je wybrać?

Biurka do pracy przy komputerze nie różnią się znacząco od tych, które przeznaczone są do innych czynności biurowych. Jeśli jednak korzystasz z konfiguracji kilku monitorów, powinieneś zastanowić się nad wyborem solidnego blatu. Pozwoli Ci to na przymocowanie do niego uchwytów na ekrany, dzięki czemu zaoszczędzisz naprawdę sporo miejsca! Najtańsze blaty z popularnych marketów są zbyt miękkie i giętkie, przez co umieszczenie na wysięgniku dwóch czy nawet trzech monitorów, szczególnie gdy ich wielkość przekracza 24 cale, może skończyć się solidnymi wgnieceniami blatu.

Biurko B32 biały chromWybierając z kolei biurka do firmy, gdzie pracownicy korzystają jedynie z jednego, niezbyt dużego monitora, możesz postawić na tańsze rozwiązania. Blat nie jest bowiem tak istotną kwestią, jak omawiane wcześniej podpory do niego. To one w dużej mierze odpowiadają za solidność całej konstrukcji, jej zwarcie oraz bezpieczeństwo tego, co znajduje się na blacie.

computer setup on white wooden table inside room

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium